לוגו של חברת קלימקס נדלן

קרקעות למכירה

תוכן עניינים

המדריך המקצועי ביותר לקרקעות למכירה עבור משקיע חדש 2024

קניית קרקע תמיד הייתה סמל סטטוס יוקרתי, קרקעות למכירה או שטחים למכירה הם ללא ספק הדרך הטובה והמשתלמת ביותר להשקעה כלכלית שתניב לכם ערך רב. אנשים רבים המתעניינים ברכישת קרקע או שטח, מעוניינים לבצע השקעה במדיום אמין, קבוע שבוודאות יניב תשואות במהלך השנים. בנוסף ישנם אנשים שרוכשים שטח למכירה על מנת לבנות את הבית או העסק שלהם. כך או כך בין אם מדובר בקרקע להשקעה או מגורים חשוב לוודא שהתשואות שלכם יצדיקו את הרכישה ויהפכו את הנכס החדש שלכם לנכס מניב. נכס שווה יניב לכם הכנסה שקטה או פאסיבית ויעלה במחיר ככל שהזמן ומחירי הנדל”ן בארץ עולים לשיאים חדשים. ישנם מגוון רחב של קרקעות שונות אותן ניתן לרכוש ברחבי הארץ שכולן בוודאות יהיו יקרות יותר כאשר תמכרו אותן לעומת המחיר אותו שילמתם, תוך כדי שכל חודש אתם נהנים מהכנסה פאסיבית שהולכת וגדלה.

מגוון רחב של קרקעות למכירה

ישנם סוגים רבים של קרקעות למכירה וניתן לאגד אותם לשתי קטגוריות עיקריות:

 • קרקע למגורים- קרקעות למגורים הם נכסים המיועדים למגורים בבית או דירה.
 • קרקע מסחרית- קרקעות ליישומים מסחריים וחקלאיים.

קרקע למגורים בניגוד לקרקע מסחרית נחשבת להשקעה טובה יותר, בעיקר בזכות הביקוש העצום שקיים בשוק הנדל”ן הישראלי. לכן קניית שטח מגורים למכירה היא הדרך הטובה ביותר לשמור ולהגדיל את ההון שלכם.

בנוסף לכך במדינת ישראל ישנם שלושה סוגי קרקעות אותם ניתן לרכוש מבעלים פרטיים או ממנהל מקרקעי ישראל :

קרקע לבנייה  

קרקע חקלאית

קרקע מופשרת 

קרקע מופשרת הינה קרקע שבעבר הייתה מיועדת לחקלאות ועקב תהליכים שונים אותם היא עברה ולאחר שקיבלה אישור ייעודי על ידי וועדות תכנון מקומיות ומחוזיות, הפכה לקרקע לבנייה, בה ניתן לבנות בנייני מגורים, בתים פרטיים ומרכזים מסחריים.
כשזה מגיע למחירים, תגלו שכאשר הקרקע מוגדרת כקרקע חקלאית, הערך שלה וגם המחיר שלה נמוכים יותר, בהשוואה לאותה קרקע למכירה אשר מיועדת למטרות בנייה.
בעיה אחת שחשוב להבין בנוגע לקרקעות מופשרות היא שלוקח להם זמן רב להפשיר והתהליך תמיד כלול בהוצאות רבות לרשויות מקומיות ואנשי מקצוע שונים.
קרקעות חקלאיות רבות שעומדות למכירה נמצאות במצב ביניים למשך שנים ארוכות ולא תמיד גם וודאי הייעוד אותה המדינה או הרשות המקומית הגדירה לאותה קרקע לאחר ההפשרה.
לכן יש לבצע בדיקה דקדקנית במיוחד על מנת לבחון את מכלול השטח למכירה ולבצע את ההחלטה לרכוש רק לאחר שחשבנו את כל התנאים להפשרה של הקרקע. 
כאן חשוב להדגיש, כי רכישת קרקע חקלאית יכולה להתגלות במקרים מסוימים כרווחית במיוחד ואם יש לכם סבלנות וביצעתם את כל הבדיקות המקדימות לגבי אותה הקרקע, מאוד יכול להיות שהסבלנות תשתלם והקרקע שבבעלותכם אכן תעבור הליך הפשרה.


איך בוחרים קרקעות למכירה בצורה הטובה ביותר עבורכם?

אז הגיע הזמן לשאול את השאלה “כיצד ניתן לבחור שטח למכירה, באופן שיבטיח את עתידנו הכלכלי”?
בחירת השטח הנכון מתוך המגוון העשיר של קרקעות למכירה בשוק הנדל”ן הישראלי אינה בדיחה. היא פעולה שצריכה להיעשות בדקדקנות, מקצועיות ותוך כדי לקיחה בחשבון של כל הגורמים שעלולים להשפיע על תשואת הנכס שרכשתם. גובה התשואה נגזר באופן ישיר ממספר גורמים שמשפיעים על שווי הנכס:

 • מיקום –  אין פרט חשוב בעת בחינת השטח למכירה כמו המיקום שלו. לכן מומלץ לבצע את הבחירה מתוך הכרות טובה עם המיקום על חסרונותיו ויתרונותיו. נכסים שנמצאים במיקומים מבוקשים, יהיו יותר יקרים לקנייה אך הערך שלהם רק ילך ויטפח.
 • הייעוד של הקרקע –  פרט חשוב נוסף קשור לסוג הנכס שנעתן לבנות על הקרקע הנתונה וישפיע מאוד על הערך והתשואה של הנכס. לדוגמה, שטח שמיועד למגורים יהיה שווה יותר משטח שמיועד למסחר ויניב תשואות גדולות בהרבה.
 • גודל השטח – פה ההיגיון הוא די ברור, ככל שהנכס שלכם גדול יותר, כלומר מכיל יותר מטרים רבועים, כך הערך שתוכלו להוציא ממנו גדול יותר. זאת כמובן בהערכה של שאר הגורמים הנ”ל.

על מנת לבחור את הקרקע הטובה ביותר עבורכם, מתוך אותן קרקעות למכירה, מומלץ לשקלל את כל הגורמים הרלוונטיים שיוודאו שתוכלו להוציא את המיטב מהנכס שאתם מבקשים לרכוש.

צעדים בדרך לקרקע למכירה

ישנם מספר צעדים מומלצים, שבהם נוכל לנקוט על מנת להבטיח שהנכס שלנו יתאים למטרותינו ויניב את התשואה הגבוה ביותר. צעדים שיבטיחו שנבצע את רכישת הנכס בעודנו מצוידים בכל הידע המשמעותי הקשור לנכס והאזור בו הוא ממוקם.

צעד ראשון– קודם כל עלינו לוודא עם עצמנו באיזה סוג נכס אנחנו מעוניינים ולבחור לפי זאת את אותה קרקע למכירה המשתלמת ביותר עבורנו – כידוע, לכל רוכש יהיו את הצרכים, הדרישות והחלומות שלו ואין סיבה להתפשר על אך אחד מהם.
צעד שני– לבחון את הנכס שנבחר על גורמיו העיקריים: מיקום, ייעוד וגודל.
צעד שלישי– לבחון מול הרשויות הרלוונטיות מה הם התכנונים הצפויים לקרקע והאזור כולו – צעד אשר יכול לענות על שאלה חשובה הנוגעת לרמת הפוטנציאל של אותה הקרקע להפוך למניבה.
צעד רביעי– התייעצות עם אנשי מקצוע שונים בעלי ניסיון ויזמי נדל”ן אשר מתמחים באופן פרטני בנושא של קרקעות למכירה, שיוכלו יחד לתת לכם תמונה ברורה יותר על הנכס בו אתם מעוניינים.
צעד חמישי– רכישת הנכס ממקום של ידע ובטחון בשווי הנכס וייעודו.
צעד שישי– ניהול הניירת ההכרחית ורשימת הנכס על שמכם.

טיפים לרכישת קרקעות למכירה

פעמים רבות, אנשים שמחפשים לרכוש קרקע נופלים לטעויות שיכולות לעלות להם בזמן, כסף והמון כאבי ראש. על מנת לחסוך כל אי נעימות אנו שמחים לספק מספר טיפים שיעזרו לכם לקפץ מעל הטעויות השכיחות ולרכוש שטח למכירה שיניב לכם את התשואות המיוחלות ויגדיל את ערכו במשך הזמן.
אז הנה מספר טיפים שיכולים לעזור לכל קונה עתידי למצוא את השטח המושלם עבורו:

 • חפשו קרקעות לאט לאט (ובסבלנות) – חשוב מאוד “לקחת את הזמן” כאשר אנו חושבים על קניית קרקע, על מנת שנוכל באמת לבצע את ההחלטה ממקום של ידע ונוחות ולא ממקום של לחץ אשר עלול להוביל אותנו לטעויות ואפילו הוצאות מיותרות. וכידוע, כאשר, מדובר ברכישה כה משמעותית וחשובה, כל החלטה פזיזה אשר נובעת מלחץ, יכולה לעלות ביוקר…
 • לא להתמהמה – בסתירה מסוימת כלפי הטיפ הראשון, עם כמה שחשוב שניקח את הזמן, חשוב גם לא לקחת את הזמן יותר מידי ולא להראות שאננות במיוחד אל מול המוכרים. לכן מומלץ להישאר עם האצבע על הדופק ולדאוג לא להתמהמה יותר מידי בבחינת קרקע למכירה – כידוע, קרקעות למכירה אטרקטיביות, הן מוצר שיש לו ביקוש רב ומי שיתמהמה יותר מדי, עלול לגלות שרוכש אחר התמהמה פחות והוא בסוף גם זה שזכה באותה הקרקע.
 • בדקו מי הבעלים של אותה קרקע למכירה – האם הקרקע מצויה בבעלות פרטית או דווקא בידי מנהל מקרקעי ישראל. רכישת קרקעות למכירה מבעלים פרטיים, יכולה להקל על הליכי האישור והיתרי הבנייה (יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שמדובר באחוז קטן בלבד מסך הקרקעות אשר מוצעות למכירה).
  .
 • וידוי הריגה של ייעוד הקרקע– במקרה של קרקע חקלאית יש לוודא מראש שהקרקע פרטית ולא שייכת למנהל מקרקעי ישראל – ואם כן, אתם חייבים לוודא שישנו סעיף שמאפשר לכם להחכיר את הקרקע ולא מאפשר למדינה לקחת אותה בחזרה.
  .
 • חשבו את כלל העלויות – כאשר אתם מתכננים לרכוש קרקעות למכירה, יש לקחת בחשבון, שלצד עלות הקרקע עצמה, ישנן גם עלויות נוספות – אשר בחלק מהמקרים יכולות להשפיע במידה רבה על השאלה, האם מדובר בעסקה רווחית. כך לדוגמא, יש לקחת בחשבון את תשלומי המיסים כמו: מס רכישה, מס שיבח והיטל השבחה. הוצאות כספיות נוספות שיש לקחת בחשבון הן: תשלומים לוועדה המקומית, היטלי פיתוח ותשלום לאנשי מקצוע אשר ילוו אתכם בתהליך. ברגע שתחשבו את כל ההוצאות הכספיות, תוכלו לקבל החלטה מושכלת ונבונה לגבי כדאיות הרכישה – כמובן, שכדאי שההחלטה תתקבל לאחר הכנסה של איש מקצוע לתמונה.
 • היזהרו מהוצאות מיותרות–  בנוגע לכל נכס באשר הוא חשוב להיזהר ולא ליפול למלכודות שונות של הוצאות כספיות מיותרות – אשר כאשר, מדובר בנכס יקר, חשוב ומשמעותי כמו קרקעות למכירה, דבר זה חשוב אף פי כמה. זה נכון שסוף סוף הגעתם לנקודה של הגשמות חלומותיכם, אך עדיין לא מומלץ להתפזר עם ההוצאות סביב הנכס. על כן מומלץ לנהל מסמך הוצאות מסודר. בנוסף, מומלץ מאוד להיעזר באנשי מקצוע כמו רואי חשבון ושאר יועצי נדל”ן שיוכלו להזהיר אתכם מהוצאות מיותרות ולעזור לכם לנטר את התקציב שהגדרתם עבור קניית קרקעות למכירה.
 • מיקום– location location location ולא סתם חזרנו על המילה. אחד הגורמים המשמעותיים והמשפיעים ביותר הוא המיקום של אותה קרקע למכירה. לכן אנו ממליצים לבדוק את האזור בוא נמצא השטח למכירה ולבחון אותו היטב. האם באזור יש תחבורה ציבורית, שירותים רפואיים, מוסדות חינוך, מרכזים מסחריים ועוד פרמטרים שיכולים לעלות את ערך הקרקע. בנוסף, יש לקחת בחשבון את הגישה לקרקע, האם היא קרובה לכביש בין עירוני, רכבת או ממוקמת במרכז של עיר עמוסה.
 • שיעורי בית– תכננו בדקדקנות את תהליך רכישת הנכס וקחו בחשבון את האפשרות להיעזר באנשי מקצוע שילוו אתכם במהלך ולאחר הרכישה. כידוע, “ידע מהווה כוח” ורק באמצעות הכנה ראויה ושימת דגש על כל הפרטים המשפיעים, תוכלו לוודא שהקנייה שלכם נעשית על הצד הטוב ביותר ובכוחה לספק מענה איכותי, על מלוא הדרישות, הצרכים והציפיות שלכם.
 • אנשי מקצוע– כמו בכל תהליך מורכב גם בתהליך רכישת הנכס חשוב מאוד להיעזר באנשי מקצוע. אנשי מקצוע איכותיים באמת יידעו לכוון אתכם באמצעות הטיפים הנ”ל ולמצוא לכם את אותן קרקעות למכירה הנכונות והמתאימות. נקודה חשובה היא שאי אפשר לסמוך על כל אנשי המקצוע בתחום ולכן חשוב ואפילו קריטי שתבחרו באנשי מקצוע מנוסים עם המלצות או חוות דעת אמינות של מכרים על מנת להימנע ממצבים לא נעימים, תרמיות ועוד.

יישום הטיפים הללו, יכול להתוות לכם את הדרך לעבר קרקע למכירה, אשר תענה על מלוא הציפיות שלכם. לכן, ההמלצה היא לא לחפש קיצורי דרך, גם אם זה דורש ממכם זמן והשקעה – כמובן, שבמידה ויש לצידכם אנשי מקצוע בעלי ידע, ניסיון ורקע בתחום, הדרך תהיה קצרה ויעילה יותר.  

בדיקות שחייבים לבצע לפני קנייה 

לאחר שעברנו על הטיפים העיקריים נפנה להעמיק בשאלה מה הם הבדיקות שאנו חייבים לבצע לפני קניית הקרקע למכירה. לכן חשוב לבדוק ולהבין מה הם המרכיבים השונים שמשפיעים על ערך הקרקע ועל הכדאיות שבקנייתה.

רשימת הבדיקות אותן חשוב לבצע:

 • בדיקת קרקע שבוחנת את סוג ומרקם האדמה בשטח בהתאם לתכנית תמ”א 35. מומלץ לוודא שהנכס מוגדר בתכנית המרקם העירוני כקרקע צהובה.
 • הכירו את הקרקע, כמו שבקניית רכב או חליפה אנו הולכים, בודקים ומודדים כך חשוב גם במקרה של קניית קרקע לבקר במקום ולראות במו עיניכם את תווי השטח, המיקום ביחס לשירותים שונים וכל פרט אחר אשר יכולה להיות לו השפעה על קבלת ההחלטה.
 • לבדוק שעל הקרקע שאותה מתכננים לרכוש חל הליך שינוי ייעוד, קרי – תכנית מתאר מקומית.
 • מעקב אחר הסטטוס או ההגדרה של התכנית, על מנת לוודא שני דברים חשובים:
  1) .השלב בו התכנית נמצאת 2 .תחת איזו ועדה או רשות מקומית מפעילה ואחראית לביצוע התכנית.
 • וידוי הטאבו של הנכס יאפשר לכם לדעת באיזו בעלות נמצאת הקרקע ושהיא חפה מעיקולים, הגבלות ושעבודים עתידיים. בנוסף, חשוב מאוד לבדוק את ההיקף של הפקעות קודמות שנעשו באזור או על ידי הרשות המקומית או מנהל מקרקעי ישראל, על מנת שנוכל להעריך את כדאיות הרכישה והתשואה שנצפה ממנה, בעתיד הקרוב והרחוק.
 • יש לבחון את פרטי העסקה בדקדקנות כמו תאריכי המימוש(במקרה של קרקע להפשרה), האפשרויות שמעמידה המדינה בנוגע לפרויקט והגודל המדויק של הקרקע שתקבלו.
 • יש לוודא את ההגדרה של השטח אל מול תכניות המתאר המחוזיות אל מול תוכניות מנהל מקרקעי ישראל.
 • בדיקת השומה (מיסוי) של הקרקע, שתכלול את הערכת המחיר שקבע השמאי ואת הייעוד שנקבע לאותו שטח. יש לוודא את כל תנאי המיסוי שיכולים לגבות מכם המדינה או הרשות המקומית בהתאם לנקבע בחוק. שומה של הקרקע היא זכות העומדת בפני כל רוכש קרקע ואמורה לגלם את רוב הפרטים ההכרחיים אותם עליכם לבדוק לפני רכישת האדמה.

להכפיל את הערך של הכסף שלכם בקרקעות למכירה

נכס כמו קרקע למכירה הוא הכתובת הטובה ביותר להשקעה של הכסף שלך. מחקרים רבים וניתוחים של השוק מראים ששוק הנדל”ן בישראל של העשרים השנים הבאות, הולך להיתקל במחסור קשה בכל מה שקשור לנושא של קרקעות למכירה ולכן מומלץ לקפוץ על העגלה בעודה ריקה ולוודא את העתיד שלכם ושל משפחתכם באמצעות השקעה חכמה שתפטור אתכם מהפחד מפני העתיד של שוק הנדל”ן בישראל.
זאת עובדה, שקרקעות לבנייה יכולות אפילו להכפיל את ערכן במספר שנים בודדות ולכן, כל עוד האופציה קיימת אנו ממליצים לכם להתחיל בחיפוש אחר שטח למכירה איכותי, שיתאים לכל הצרכים שלכם.
באמצעות רכישת שטח למכירה אתם תוכלו להכפיל את הכסף שלכם ולזכות לנכס ברמה הגבוהה ביותר, שישמש אתכם ואת הדורות הבאים – יחד עם זאת, דבר זה יכול לקרות, רק אם תשכילו לבחור בתבונה את אותה קרקע למכירה וכאמור, תדעו לרתום לצידכם את אנשי המקצוע המנוסים ביותר בתחום.

שטח למכירה במיוחד בשבילך

בעקבות עליית המחירים בשוק הנדל”ן הישראלי ישראלים רבים פונים לפתרון של קניית קרקע ובנייה לאחר מכן, על מנת להגשים את החלום שלהם להיות בעלי קרקע. שטח למכירה אולי מצריך עבודה רבה יותר לפני הכניסה לבית המיוחל, אך מאפשר לכם שליטה אבסולוטית כמעט על התהליך והבית שיהיה לכם בסופו של דבר – וכידוע, כאשר זה נוגע לבית החלומות שלכם, סביר להניח שיש לכם רשימת דרישות מפורטת וארוכה.
בחירה של הקרקע המושלמת עבורכם היא מטלה מסובכת ומעייפת ולכן מומלץ לעשות אותה בצוותא, להתייעץ באנשי מקצוע אמינים.
אנשי מקצוע מנוסים, אשר נבחרו בתבונה עבור המטרה והינם בעלי ניסיון מעמיק בכל מה שקשור לנושר של רכישת קרקעות למכירה, ידאגו ללוות את הרוכש לאורך כל הדרך ותעניק, ייעוץ, סיוע ומענה על כל שאלה שתעלה בכל היבט: הנדסי, תכנוני, משפטי, פיננסי -וכיוצא בזה.
חברה מקצועית תספק לרוכשים, ליווי, ייעוץ  וכלים, אשר יסייעו להם להתנהל בצורה נכונה ותקינה, מול כל אנשי המקצועי והגופים המעורבים בתהליך.
ליווי שכזה, יסב לכם רוגע ושקט נפשי בידיעה, שאתם קונים את אותה קרקע למכירה, מתוך מקום של עוצמה וידע, שיעזרו לכם לבצע את הרכישה המושלמת בעבורכם, שתשפר את מצבכם הכלכלי בעתיד ותאפשר לכם ביום מן הימים להוריש לבני משפחתכם קרקע איכותית שתסדר את עתידם וביטחונם. 

הבנת קרקע שאינה זמינה לבנייה: האם יש בזה ערך?

קרקע שאינה זמינה לבנייה עשויה להיראות כמגבלה, אך היא יכולה גם להחזיק ערך נסתר עבור קונים פוטנציאליים. אמנם היא לא מתאימה לבניית מבנים, אבל קרקע כזו יכולה להציע הזדמנויות שונות למטרות אחרות. לדוגמה, ניתן לנצל אותו לפעילויות חקלאיות, מאמצי שימור, או אפילו כאזור חוצץ טבעי לשמירה על איכות הסביבה.

בנוסף, קרקע שאינה זמינה לבנייה נהנית לעתים קרובות מהמיקום שלה ומהשירותים הסובבים אותה. גורמים אלו יכולים להשפיע באופן משמעותי על ערך הקרקע, גם אם לא ניתן לפתח אותה למטרות בנייה. לדוגמה, חלקת קרקע קרובה לאטרקציה תיירותית פופולרית או בשכונה מבוקשת עדיין עשויה להחזיק ערך משמעותי עבור קונים פוטנציאליים המעוניינים לנצל את מיקומה. חשוב לקחת בחשבון את ההקשר הרחב יותר ואת תוכניות הפיתוח העתידיות הפוטנציאליות באזור כאשר מעריכים את שווי הקרקע שלא ניתן לבנות עליה.

יתר על כן, לקרקע שאינה זמינה לבנייה עשויה להיות גם פוטנציאל לשינוי ייעוד עתידי או לשינוי ייעוד הקרקע. אמנם ייתכן שהוא אינו עומד כעת בקריטריונים הדרושים לפיתוח, אך תקנות ייעוד ומדיניות תכנון עירוני יכולים להשתנות עם הזמן. מעקב אחר תוכניות פיתוח עתידיות ושינויים פוטנציאליים ברגולציה יכולה לעזור למשקיעים לזהות הזדמנויות עבור הקרקע בטווח הארוך.

מגרשים למכירה זאת הזדמנות השקעה רווחית
מגרשים למכירה זאת הזדמנות השקעה רווחית

מוכן לבנייה: הפוטנציאל של אדמה מופשרת

בכל הנוגע לרכישת קרקע לבנייה מיידית, קרקע ‘מופשרת’ טומנת בחובה פוטנציאל עצום. קרקע מופשרת מתייחסת למגרשים שכבר עברו את התהליכים המשפטיים והבירוקרטיים הדרושים לפיתוח. המשמעות היא שהתקבלו כל ההיתרים, האישורים והתכנון הדרושים, מה שמכינים אותו לתחילת הבנייה.

השקעה בקרקע מופשרת מציעה מספר יתרונות. ראשית, זה חוסך כמות משמעותית של זמן ומאמץ שכן התהליך הארוך של קבלת היתרים ואישורים כבר הושלם. זה מאפשר זמן אספקה מהיר יותר מרכישה לבנייה, מה שהופך אותו לאופציה אטרקטיבית עבור אלה המבקשים להתחיל את הפרויקטים שלהם באופן מיידי.

יתרה מכך, קרקע מופשרת מפחיתה את הסיכונים הכרוכים בבנייה. מכיוון שהחוקיות כבר טופלה, יש פחות אי ודאויות ומכשולים פוטנציאליים שיש להתגבר עליהם. הדבר מעניק תחושת ביטחון ושקט נפשי לרוכשים, מתוך ידיעה שהקרקע מתאימה מבחינה חוקית לבנייה.

בנוסף, הפוטנציאל להחזר על ההשקעה גבוה יותר עם קרקע מופשרת. מכיוון שהבנייה יכולה להתחיל מיד, יזמים יכולים להתחיל לייצר הכנסה או למכור נכסים שהושלמו מוקדם יותר. ציר זמן מואץ זה יכול להביא לתשואות מהירות יותר ורווחיות מוגברת בהשוואה להשקעה בקרקע הדורשת תהליכים בירוקרטיים ארוכים.

כדי לזהות הזדמנויות לקרקע מופשרת, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום הנדל”ן שיש להם מומחיות בשוק המקומי. הם יכולים לספק תובנות לגבי אפשרויות הקרקע המופשרות הזמינות ולהדריך קונים פוטנציאליים בתהליך. בנוסף, מעקב אחר פרויקטי פיתוח מקומיים ומעקב אחר הודעות תכנון ותכנון רשמיות יכולים גם לסייע בזיהוי אזורים שבהם עשויות להיווצר הזדמנויות לקרקע מופשרת.

ניווט בשוק הקרקעות בישראל: מה אומרים הנתונים?

הבנת המצב הנוכחי של שוק הקרקעות בישראל חיונית עבור קונים ומשקיעים פוטנציאליים. הנתונים מספקים תובנות חשובות לגבי מגמות, תמחור וביקוש, ומסייעים לאנשים לקבל החלטות מושכלות. לפי הדיווחים האחרונים, שוק הקרקעות בישראל נמצא בשנים האחרונות בצמיחה מתמדת. הביקוש לקרקעות, במיוחד במקומות מובחרים, נותר גבוה, מונע על ידי שילוב של גידול אוכלוסין, עיור וכלכלה משגשגת.

היבט מרכזי אחד שיש לקחת בחשבון הוא המחיר הממוצע למ”ר קרקע באזורים שונים בישראל. מהנתונים עולה כי המחירים משתנים במידה ניכרת בהתאם למיקום. לדוגמה, קרקעות באזורים נחשקים מאוד כמו תל אביב וירושלים נוטות לקבל פרמיה, בעוד שהמחירים באזורים כפריים יותר או פחות מפותחים עשויים להיות נוחים יותר. ניתוח וריאציות המחירים הללו יכול לעזור לקונים פוטנציאליים לזהות אזורים שמתאימים לתקציב וליעדי ההשקעה שלהם.

יתר על כן, חיוני להבין את דינמיקת ההיצע והביקוש בשוק הקרקעות. מדיווחים עולה כי יש היצע מוגבל של קרקע זמינה, במיוחד באזורים מיושבים בצפיפות. מחסור זה בקרקע תורם לביקוש הכולל ויכול להשפיע על התמחור. כתוצאה מכך, חיוני לקונים לעקוב מקרוב אחר מגמות השוק ולפעול במהירות כאשר מתעוררות הזדמנויות מתאימות.

גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא תקנות הייעוד ותוכניות הפיתוח העירוני באזורים שונים. הבנת התקנות הללו יכולה לעזור לקונים להעריך את פוטנציאל הצמיחה והפיתוח בתחומים ספציפיים. לדוגמה, אזורים עם פרויקטי תשתית או תוכניות לפיתוח מסחרי ומגורים צפויים להציג הזדמנויות השקעה אטרקטיביות.

טבלת שוק הקרקעות בארץ

ממוצע כלל ארצי

הנתון

בין 2500 ל-3500 עסקאות בשנה ממוצעת                        

מספר העסקאות השנתי בתחום הקרקעות

300,000 – 400,000 ₪

מחיר ליחידת קרקע בישראל

כ-700 מיליון עד מיליארד ₪ בשנה

היקף עסקאות בתחום

קרקע חקלאית, קרקע בהליכי שינוי ייעוד, קרקע מופשרת ללא היתר בניה, קרקע זמינה לבניה

סוגים נפוצים

ייעוד למגורים, למסחר ותעשייה, לחקלאות, לתיירות ונופש, לשטחים ציבוריים ותשתיות

יעודים נפוצים

מס רכישה בגובה של 6% והיטל השבחה שיוערך בצורה פרטנית לכל מתחם ומתחם

מיסוי והטלים

תשואה של עשרות עד מאות אחוזים

פוטנציאל התשואה על קרקע שהופשרה

בחירת אנשי המקצוע שילוו אתכם היא אכן בחירה חשובה וגם קשה, לכן מומלץ להשקיע זמן ולמצוא אנשי מקצוע, עתירי ניסיון בתחום, שמגובים בהמלצות רבות, שיוכלו לצפות כל התקלה ומכשול בדרך לרכישת הנכס.

מרכז הארץ הוא כמובן האזור המועדף ביותר על ידי משקיעי נדל”ן אך רחוק מלהיות היחידי. בזכות מספר רב של תוכניות לחידוש עירוני והתפתחויות בשוק הנדל”ן בישראל, יותר אזורים בישראל הנחשבים פריפריה הופכים להיות השקעות פוטנציאליות טובות במיוחד. ערים שקרובות יחסית למרכז הופכות להיות יותר ויותר כדאיות להשקעה וישנם כבר מספר רב של קרקעות שהופשרו באזור הדרום, הצפון, ירושלים ואריאל שבמהרה סורים את פער המחיר אל מול מרכז הארץ.

השטח הכי שווה למכירה תמיד יהיה מידיים פרטיות וילווה בכל המסמכים הדרושים שיאשרו את הייעוד של השטח וכל תוכנית רלוונטית. בנוסף ישנם חברות רבות שמעניקות שירותי תיווך או מחזיקות בעצמן שטח למכירה שעונה על כל התנאים בדיוק כמו שטח מאדם פרטי. בסופו של דבר בשני המקרים אתם חייבים לוודא את אמינות המוכר באמצעות אנשי מקצוע מיומנים שיוכלו לחשוף בפניכם את כלל הגורמים המשפיעים על הערך של אותו שטח.

שטח למכירה יכול לנוע על ספקטרום רחב של מחירים שמתחיל מקרקעות חקלאיות לקרקעות למטרות מסחר ועד קרקעות למטרות בנייה. בנוסף קרקעות שיועדו לבניית בתי מלון נחשבים בדרך כלל ליקרים יותר בשל הפוטנציאל הגבוה של הנכס והתשואה העתידית ממנו. אך אם נרצה למנות מחירים, המחיר של קרקע להשקעה יכול לנוע מקצת פחות ממאה אלף שקל לשטח ועד מיליוני שקלים, בהתאם לגודל, למיקום ולייעוד הקרקע הרלוונטית. קרקעות שממוקמות באזור המרכז ומתאימות לבניית מגורים יתחיל בדרך כלל, ממחיר של רבע מיליון שקלים לעומת קרקעות דומות בדרום וצפון הארץ שיעלו בסביבות ה150 אלף שקלים וככל שנתרחק מאזור המרכז אנו צפויים לראות ירידה במחיר.

זאת תשובה קלה, קרקע לבנייה. הערך של קרקעות לבניית מגורים שוות הרבה יותר מכל קרקע חקלאית. פעמים רבות אנשי מכירות יכולים להציע לכם קרקע חקלאית בהבטחה שבעתיד הקרוב היא תופשר לקרקע מיועדת לבנייה. אל תפלו בפח הזה, הפשרה של קרקע הוא תהליך ארוך ומסובך שיכול להיתקע בכל שלב ולכן אנו ממליצים לדבוק רק בפרויקטים של קרקעות לבניית מגורים כשטח למכירה האופטימאלי לתשואה גבוה.

מידע שימושי נוסף

קרקע למכירה במרכז – המדריך המלא

מחירי הנדל”ן במרכז בעליה מתמשכת, שנה אחר שנה. אף כי איש אינו יכול לומר בוודאות מה יקרה בעתיד, רק מעטים סבורים שתהיה פתאום ירידה בערכן של הקרקעות. זו אחת הסיבות המרכזיות לכך שאנשים רבים, חלקם פרטיים, חלקם יזמים וגם אנשי עסקים וחברות, מתעניינים בימים אלה באפשרות הרכישה של קרקעות למכירה במרכז. הנקודות הבאות יסייעו לכם לקבל החלטה מושכלת, בצורה טובה ונבונה.

רוצים לקבל פרטים נוספים על פרויקט? מלאו פרטים או התקשרו ומיד נענה!

מרכז הארץ הוא כמובן האזור המועדף ביותר על ידי משקיעי נדל”ן אך רחוק מלהיות היחידי. בזכות מספר רב של תוכניות לחידוש עירוני והתפתחויות בשוק הנדל”ן בישראל, יותר אזורים בישראל הנחשבים פריפריה הופכים להיות השקעות פוטנציאליות טובות במיוחד. ערים שקרובות יחסית למרכז הופכות להיות יותר ויותר כדאיות להשקעה וישנם כבר מספר רב של קרקעות שהופשרו באזור הדרום, הצפון, ירושלים ואריאל שבמהרה סורים את פער המחיר אל מול מרכז הארץ.
השטח הכי שווה למכירה תמיד יהיה מידיים פרטיות וילווה בכל המסמכים הדרושים שיאשרו את הייעוד של השטח וכל תוכנית רלוונטית. בנוסף ישנם חברות רבות שמעניקות שירותי תיווך או מחזיקות בעצמן שטח למכירה שעונה על כל התנאים בדיוק כמו שטח מאדם פרטי. בסופו של דבר בשני המקרים אתם חייבים לוודא את אמינות המוכר באמצעות אנשי מקצוע מיומנים שיוכלו לחשוף בפניכם את כלל הגורמים המשפיעים על הערך של אותו שטח.
שטח למכירה יכול לנוע על ספקטרום רחב של מחירים שמתחיל מקרקעות חקלאיות לקרקעות למטרות מסחר ועד קרקעות למטרות בנייה. בנוסף קרקעות שיועדו לבניית בתי מלון נחשבים בדרך כלל ליקרים יותר בשל הפוטנציאל הגבוה של הנכס והתשואה העתידית ממנו. אך אם נרצה למנות מחירים, המחיר של קרקע להשקעה יכול לנוע מקצת פחות ממאה אלף שקל לשטח ועד מיליוני שקלים, בהתאם לגודל, למיקום ולייעוד הקרקע הרלוונטית. קרקעות שממוקמות באזור המרכז ומתאימות לבניית מגורים יתחיל בדרך כלל, ממחיר של רבע מיליון שקלים לעומת קרקעות דומות בדרום וצפון הארץ שיעלו בסביבות ה150 אלף שקלים וככל שנתרחק מאזור המרכז אנו צפויים לראות ירידה במחיר.
זאת תשובה קלה, קרקע לבנייה. הערך של קרקעות לבניית מגורים שוות הרבה יותר מכל קרקע חקלאית. פעמים רבות אנשי מכירות יכולים להציע לכם קרקע חקלאית בהבטחה שבעתיד הקרוב היא תופשר לקרקע מיועדת לבנייה. אל תפלו בפח הזה, הפשרה של קרקע הוא תהליך ארוך ומסובך שיכול להיתקע בכל שלב ולכן אנו ממליצים לדבוק רק בפרויקטים של קרקעות לבניית מגורים כשטח למכירה האופטימאלי לתשואה גבוה.

כתבות נוספות

המדריך המלא להשקעה ראשונה בקרקע
למה להשקיע בקרקע?
תמא 70
מחירי הנדלן בישראל

פרויקטים Premium בשיווק

נוף הירקון דרך הים הוד השרון
מתחם בגדרה
פרויקט שביל התפוזים – SOLD OUT
תמ”א 70 בראשון לציון
פרויקט מערב קרית אתא
סובב הדסה עין כרם ירושלים – SOLD OUT
פרויקט הר 1202 הוד השרון – SOLD OUT
עיר ימים חדרה
פרויקט ח-500 חולון – SOLD OUT

מה מספר הטלפון שלך?

יש לנו את הקרקע הכי מתקדמת בארץ
והיא רגע לפני עליית מחירים!
השאירו פרטים למידע נוסף
דילוג לתוכן