מגרשים למכירה - כל מה שאתם צריכים לדעת

מגרשים למכירה, למי זה מתאים ולמה חייבים לשים לב

יש הרבה סיבות לכך שאנשים מחפשים מגרשים למכירה. אם זו הפעם הראשונה שבה אתם מתעניינים בתחום, קבלו שורה של דגשים חשובים. נסביר למי זה מתאים ולמה אתם חייבים לשים לב, לפני רכישה וסגירת חוזה.

מגרש למכירה מופשר לעומת מגרש לא מופשר 

הרבה אנשים סבורים כי ברגע שהם קונים מגרש, הם הופכים לבעלים שלו ועל כן יכולים להחליט מה לעשות בנכס שלהם. אמנם נכון שכל מי שקונה מגרשים למכירה כחוק הוא הבעלים החוקי, אבל זה עדיין לא מקנה זכות מלאה לבצע כל פעולה על הקרקע. לדוגמא, לא כל מגרש נחשב למגרש מופשר. יתכן מאוד שהמגרש נראה לכם פנוי ומתאים לעבודות פיתוח. יתכן שאתם חושבים שאתם יכולים להביא קבלן שיבצע פרויקט בניה כזה או אחר. אולם, אם בשלב הזה המגרש מוגדר בתור קרקע חקלאית, חל איסור לבנות עליו מבנה. לאחר שבעתיד המגרש יופשר הסיפור יהיה שונה. לאחר שמוכרז על הפשרת הקרקע, ניתן לבצע תהליך שנקרא "עבודות פיתוח". זאת אומרת, ניתן לבצע פעולות שהופכות את המקום מ"מגרש" ל"נדל"ן". 

שימו לב לייעוד של המגרש למכירה

לפני שאתם רוכשים מגרש או מגרשים למכירה, אל תסתפקו בשאלה האם המגרש יופשר בתוך זמן קצר או שהוא כבר מופשר. מעבר לעובדה האם השטח מופשר לבניה או לא, חשוב לדעת גם מהו הייעוד של המגרש. במידה ומתחם מוגדר למגורים, אפשרי כי על המגרש ניתן להקים מבנה רב קומות. על מגרשים קטנים או בודדים, ניתן להקים בית פרטי, במידה ותוכנית הבניה שנקבעה למקום מאפשרת בניה נמוכה. במידה וייעוד הקרקע הוא תעשייה או מסחר, ניתן כמובן לקדם עבודות פיתוח להקמה של מבני תעשייה, משרדים וכדומה. במידה וייעוד הקרקע הוא מבני ציבור, הקרקע לרוב תהיה קרקע ציבורית ולא פרטית. 

למי כדאי להשקיע במגרש 

אפשר להפיק תועלת מהשקעה במגרש בצורות רבות. אך הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא בתוך כמה זמן אתם רוצים לממש את ההשקעה או לראות רווח או תועלת. אם המגרש מופשר או עומד להיות מופשר, המימוש צפוי להיות בטווח קצר עד בינוני. אם רוכשים מגרש לפני הפשרה, המימוש הצפוי הוא לטווח ארוך יותר. עם זאת, מחיר המגרש הזה לרוב יהיה נמוך יחסית, לעיתים באופן משמעותי. 

  1. קרקע  להשקעה במגרש מתאימה למי שסבורים שזו השקעה סולידית. 
  2. זו השקעה שיכולה להתאים הן למשקיעים בודדים והן למשקיעים גדולים או לקבוצות (ניתן לרכוש כמה מגרשים יחד). 
  3. זו השקעה שיכולה להתאים ליזמים אך גם לבעלי משפחות שרואים בכך השקעה לטווח ארוך. 
  4. בעתיד כשניתן יהיה להשביח את הקרקע על ידי בניית בית, לדוגמא, הרי שהעלות תהיה הרבה יותר נמוכה לעומת רכישה של בית בנוי, בקרקע שמופשרת כבר כיום. 

רוצים לקבל פרטים נוספים על פרויקט? מלאו פרטים או התקשרו ומיד נענה!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן