לוגו של חברת קלימקס נדלן

מגרשים למכירה – כל מה שצריך לדעת על קניית מגרש ב2024

תוכן עניינים

מגרשים למכירה ומכירת מגרשים – הבנת השוק

יש הרבה סיבות לכך שאנשים מחפשים מגרשים למכירה. אם זו הפעם הראשונה שבה אתם מתעניינים בתחום, במאמר זה תקבלו שורה של דגשים חשובים על עולם הנדל”ן ומגרשים למכירה בישראל.
נסביר למי זה מתאים ולמה אתם חייבים לשים לב, לפני רכישה וסגירת חוזה
.

שוק הנדל”ן משתנה כל הזמן, והבנת המגמות והדרישות הנוכחיות היא קריטית כשמדובר במגרשים למכירה ומכירת מגרשים. עם הגידול באוכלוסייה והביקוש למגורים ולשטחי מסחר, שוק המגרשים מראה צמיחה מתמדת. מגרשים למכירה מבוקשים מאוד, והשוק הופך לתחרותי יותר ויותר, ולכן חשוב להישאר מעודכן במגמות השוק והתמחור האחרונים.

קניית מגרשים היא השקעה משמעותית, וחיוני לעבוד עם סוכן נדל”ן או מתווך מהימן ובעל ידע שיכול להדריך אותך בתהליך. סוכן טוב יהיה בעל הבנה עמוקה של השוק ויוכל לספק תובנות ועצות חשובות על קניית מגרשים והשקעה במגרשים למכירה. חשוב גם לעשות מחקר משלך על השוק, הייעודים השונים של המגרשים למכירה, וכן אודות החוקים והתקנות המקומיים בתחום הנדל”ן.

כשמדובר במכירת מגרשים, חשוב להבין את השוק המקומי ואת הביקוש הנוכחי למגרשים באזורך. סוכן נדל”ן או מתווך טוב יכול לעזור לך לקבוע את המחיר הנכון עבור המגרש שלך ולשווק אותו ביעילות לקונים פוטנציאליים.
חשוב להבין היטב את הדרישות והנהלים המשפטיים הכרוכים במכירת מגרש, כולל תקנות ייעוד ומיסים שעשויים לחול.

באופן כללי, מגרשים למכירה ושוק לקניית מגרשים ומכירה של מגרשים יכול להיות הזדמנות השקעה רווחית, אך חיוני להיות מעודכנים ולעבוד עם אנשי מקצוע מנוסים כדי להבטיח עסקה מוצלחת.

מגרשים למכירה זאת הזדמנות השקעה רווחית
מגרשים למכירה זאת הזדמנות השקעה רווחית

מגרש למכירה מופשר לעומת מגרש לא מופשר

הרבה אנשים סבורים כי ברגע שהם קונים מגרש, הם הופכים לבעלים שלו ועל כן יכולים להחליט מה לעשות בנכס שלהם. אמנם נכון שכל מי שקונה מגרשים למכירה כחוק הוא הבעלים החוקי, אבל זה עדיין לא מקנה זכות מלאה לבצע כל פעולה על הקרקע. לדוגמא, לא כל מגרש נחשב למגרש מופשר. יתכן מאוד שהמגרש נראה לכם פנוי ומתאים לעבודות פיתוח. יתכן שאתם חושבים שאתם יכולים להביא קבלן שיבצע פרויקט בניה כזה או אחר.

אולם, אם בשלב הזה המגרש מוגדר בתור קרקע חקלאית, חל איסור לבנות עליו מבנה. לאחר שבעתיד המגרש יופשר הסיפור יהיה שונה. לאחר שמוכרז על הפשרת הקרקע, ניתן לבצע תהליך שנקרא “עבודות פיתוח”.
זאת אומרת, ניתן לבצע פעולות שהופכות את המקום מ”מגרש” ל”נדל”ן”.

שימו לב לייעוד של המגרש למכירה

לפני שאתם רוכשים מגרש או מגרשים למכירה, אל תסתפקו בשאלה האם המגרש יופשר בתוך זמן קצר או שהוא כבר מופשר. מעבר לעובדה האם השטח מופשר לבניה או לא, חשוב לדעת גם מהו הייעוד של המגרש.
במידה ומתחם מוגדר למגורים, אפשרי כי על המגרש ניתן להקים מבנה רב קומות. על מגרשים קטנים או בודדים, ניתן להקים בית פרטי, במידה ותוכנית הבניה שנקבעה למקום מאפשרת בניה נמוכה.
במידה וייעוד הקרקע הוא תעשייה או מסחר, ניתן כמובן לקדם עבודות פיתוח להקמה של מבני תעשייה, משרדים וכדומה. במידה וייעוד הקרקע הוא מבני ציבור, הקרקע לרוב תהיה קרקע ציבורית ולא פרטית.

מהו הייעוד של מגרש למכירה?
מהו הייעוד של מגרש למכירה?

למה כדאי להשקיע במגרש?

אפשר להפיק תועלת מהשקעה במגרש בצורות רבות. אך הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא בתוך כמה זמן אתם רוצים לממש את ההשקעה או לראות רווח או תועלת. אם המגרש מופשר או עומד להיות מופשר, המימוש צפוי להיות בטווח קצר עד בינוני. אם רוכשים מגרש לפני הפשרה, המימוש הצפוי הוא לטווח ארוך יותר. עם זאת, מחיר המגרש הזה לרוב יהיה נמוך יחסית, לעיתים באופן משמעותי.

  1. קרקע  להשקעה במגרש מתאימה למי שסבורים שזו השקעה סולידית.
  2. זו השקעה שיכולה להתאים הן למשקיעים בודדים והן למשקיעים גדולים או לקבוצות (ניתן לרכוש כמה מגרשים יחד).
  3. זו השקעה שיכולה להתאים ליזמים אך גם לבעלי משפחות שרואים בכך השקעה לטווח ארוך.
  4. בעתיד כשניתן יהיה להשביח את הקרקע על ידי בניית בית, לדוגמא, הרי שהעלות תהיה הרבה יותר נמוכה לעומת רכישה של בית בנוי, בקרקע שמופשרת כבר כיום.

מדוע השקעה בקרקע עדיפה על ערוצי השקעה אלטרנטיביים?

השקעה בקרקע נחשבת לעתים קרובות לצורת השקעה בטוחה ואמינה יותר בהשוואה לאפשרויות אחרות כגון מניות, אג”ח או קרנות נאמנות. אחת הסיבות העיקריות לכך היא שקרקע היא נכס מוחשי, כלומר מדובר בפיסת נכס פיזית שניתן לראות, לגעת בה ולבקר בה. זה הופך אותה להשקעה בטוחה יותר מכיוון שהיא פחות רגישה לתנודות בשוק או לירידות כלכליות. בנוסף, ובמיוחד בישראל, בה כמות הקרקע מוגבלת לעומת קצת הצמיחה הדמוגרפי, ערך הקרקע נוטה להתחזק עם הזמן, ומציג עלייה מתמדת בערך.

בכך, הגורם המשמעותי ביותר שהופך את הקרקע להשקעה בטוחה יותר הוא שהיא נמצאת בהיצע מוגבל. כמות האדמה היא בישראל ובעולם כולו היא בהכרח מוגבלת, מה שאומר שהמחסור בה מעלה את הביקוש ובסופו של דבר את ערכו. יתר על כן, ככל שהאוכלוסיות ממשיכות לגדול, הביקוש לקרקעות במיקומים מבוקשים צפוי לגדול ולהגביר עוד יותר את ערכן.

השקעה בקרקע מציעה גם רמה של יציבות ויכולת חיזוי שלא תמיד קיימת בצורות השקעה אחרות. עם מניות ואג”ח, הערך יכול להיות מושפע על ידי מספר רב של גורמים כגון שינויים בכלכלה, ביצועי החברה והסנטימנט הכללי בשוק כלפי מניה מסוימת. לעומת זאת, קרקע פחות פגיעה לגורמים אלה וערכה מושפע ממניעים פשוטים יותר כמו מיקום, יעוד ושוק הנדל”ן הכולל.

לפיכך, מגרשים למכירה הם ערוץ השקעה כדאי לנוח בשוק הנדל”ן הישראלי. מגרשים מופשרים מבחינה חוקית מאפשרים לרוכשים חופש בשימוש בקרקע ולרוב מוצעים במחירים נוחים ואטרקטיביים ביחס לפוטנציאל הצמיחה כל ערכם בעתיד. לפיכך, עבור כל סוג של משקיע פוטנציאלי, בין אם זה משקיע סולידי שמחפש תשואות בטוחות על פני פרק זמן ארוך, או משקיעים גדולים המחפשים למקסם את כספי ההשקעה שלהם באמצעות נכס מניב תשואות, מגרשים למכירה הם לחלוטין הפתרון הכדאי והמועדף ביותר. אם אתם מעוניינים לקניית מגרש או בלשמוע עוד על המגרשים למכירה המוצעים כיום בשוק, צרו איתנו קשר עוד היום.
אנו בחברת קליימקס מתחייבים בפניכם לשירות אמין, מקצועי וחסר פשרות עת אנחנו מתאימים עבורכם את המוצר הרלוונטי ביותר לצרכים, לרצונות ולתנאים שלכם כרוכשים.


כתבות נוספות

המדריך המלא להשקעה ראשונה בקרקע
למה להשקיע בקרקע?
תמא 70
מחירי הנדלן בישראל

פרויקטים Premium בשיווק

נוף הירקון דרך הים הוד השרון
מתחם בגדרה
פרויקט שביל התפוזים – SOLD OUT
תמ”א 70 בראשון לציון
פרויקט מערב קרית אתא
סובב הדסה עין כרם ירושלים – SOLD OUT
פרויקט הר 1202 הוד השרון – SOLD OUT
עיר ימים חדרה
פרויקט ח-500 חולון – SOLD OUT

מה מספר הטלפון שלך?

יש לנו את הקרקע הכי מתקדמת בארץ
והיא רגע לפני עליית מחירים!
השאירו פרטים למידע נוסף
דילוג לתוכן