השקעות נדל"ן קטנות

מה זה ולמי זה מתאים?

רבים סבורים כי השקעות נדל"ן מתאימות רק עבור אנשים עמידים, שיכולים לרכוש קרקעות או נכסי מגורים בסכומים של כמה מיליוני שקלים. למעשה, קיים מגוון רחב של אפשרויות השקעה בנדל"ן בסכומים נמוכים יותר. מהן ההשקעות הללו ולמי הן מתאימות?

מה נחשבת השקעה קטנה בנדל"ן? 

על פי רוב, השקעה בשוק הנדל"ן דורשת מהמשקיעים לקחת משכנתא. המשכנתא יכולה לכסות מחצית מגובה ההשקעה ואף יותר, ומטבע הדברים, היא כוללת גם שיעור ריבית גבוה. החזר המשכנתא, מקשה על המשקיעים, ולפיכך, על כל משקיע לשקלל היטב את ההשקעה, כך שיוכל להחזיר את הלוואת המשכנתא שלקח בצורה נוחה. אי לכך, משקיעים רבים בוחרים להשקיע בהשקעות נדל"ן בסכומים נמוכים. השקעות בסכומים נמוכים נחשבות השקעות אשר יכולות להגיע לגובה של עד 500 אלף שקלים. לפעמים, ניתן לאתר אפילו השקעות נדל"ן בסכומים יותר נמוכים, שיכולים להתחיל ב- 200 אלף שקלים. עם זאת, ככל שמדובר בהשקעה יותר קטנה, כך פוטנציאל הרווח נעשה קטן יותר.

למה להשקיע בהשקעות נדל"ן קטנות?

מחירה של דירה ממוצעת בישראל עומד על קרוב ל- 1.2 מיליון שקלים. מדובר בסכום גבוה, שלא כל אחד יכול להמציא בנקל, בטח אם מדובר בדירה הנרכשת להשקעה. מעבר לכך, עלייתן המתמדת של מחירי הדירות בישראל, יחד עם מדיניות המס הקשוחה כלפי בעלי מספר דירות (מס על דירה שלישית), מצריכות את משקיעי הנדל"ן לחפש פתרונות חדשים. אחד מהפתרונות הללו, הם השקעות נדל"ן קטנות. השקעה בנדל"ן בסכום נמוך, מאפשרת למשקיע להשקיע סכום לא גבוה ביחס לסכום שהיה צריך להשקיע אם היה רוכש דירה – כאמור, אפשר למצוא השקעות נדל"ן בסכומים המתחילים ב- 200 אלף שקלים. נוסף על כך, המשקיע משקיע את כספו בתחום הנדל"ן היציב, אשר צפוי להניב רווחים נאים.

 האם משתלם להשקיע בהשקעות נדל"ן קטנות?

השקעות נדל"ן בסכומים נמוכים משתלמות עבור משקיעים שמעוניינים להשקיע סכומים נמוכים. נכון לשנת 2020, קשה לאתר אפשרויות השקעה בסכומים לא גבוהים. גם כשמוצאים אפשרויות השקעה בסכומים של 200 – 300 אלף שקלים, הן אינן צפויות להפיק רווחים גבוהים, ושיעורי התשואה בגינן ינועו סביב 2% תשואה. השקעה בנדל"ן, לעומת זאת, צפויה להניב רווחי תשואה גבוהים בהרבה, שמתחילות ב- 4% תשואה.  

מהן אפשרויות ההשקעות הקטנות בנדל"ן?

ככלל, קיים מגוון אפשרויות להשקעה בנדל"ן בסכומים נמוכים. נציג את שני סוגי ההשקעות העיקריים:  

רכישת קרקע חקלאית  – רכישת קרקעות חקלאיות, ייעשו לרוב בסכומים של עד חצי מיליון שקלים. על אף מחיר ההשקעה הנמוך, ערך הנכס יכול לעלות פי כמה וכמה, אם וכאשר יתבצע שינוי ייעוד של הקרקע כעבור כמה שנים. חשוב לפיכך לבדוק האם יש תכנון להפשרת הקרקע בעתיד הקרוב, בתוכניות המתאר של הוועדה המחוזית. הרווחים שיושגו בגין השקעה שכזו עלולים להגיע רק כעבור מספר שנים, ולכן רכישת קרקע חקלאית מתאימה לאנשים סבלניים שמתכננים לטווח הרחוק.

נדלן בערים פריפריאליות על פי רוב, מחירי הנדל"ן בערים פריפריאליות יהיה נמוך בהרבה ביחס למחירי הנדל"ן בערי המכרז ובערים הגדולות. משכך, דווקא נכסי נדל"ן בערים אלו יהיו כדאיים עבור משקיעים המעוניינים להשקיע בסכומים נמוכים. מומלץ לבחון היכן מתוכננת התפתחות וקידום העיר הפריפריאלית בטווח הקרוב – למשל, אם מתוכננת רכבת שתחבר את העיר למרכז, בניית בית חולים או מרכז לימוד אקדמי שיעלה את עניין השכירות בעיר וכיוצא בזה.

השקעות קטנות בנדל"ן אפקטיביות וכדאיות עבור משקיעים שרוצים להשקיע בשוק הנדל"ן היציב – סכומים לא גבוהים, של כמה מאות אלפי שקלים. מדובר בהשקעה לא מסוכנת יתר על המידה, שעשויה להניב רווחי תשואה יפים.

רוצים לקבל פרטים נוספים על פרויקט? מלאו פרטים או התקשרו ומיד נענה!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן