לוגו של חברת קלימקס נדלן

תמא 70

תוכן עניינים

תמא 70: הפוטנציאל הגדול לעליית ערך הקרקע

מערכת התחבורה הענקית שעתידה לקשר את כל ערי מטרופולין גוש דן – מהשרון ועד לראשון לציון, מנתב”ג ועד קריית אונו ופתח תקווה – זוכה לשדרוג משמעותי בדמות תוכנית תמא 70 המקדמת בנייה למגורים, לעסקים ולפנאי סביב תחנות המטרו. אחת מתוכניות אלה, המתוכננת לקום על עתודות הקרקע האחרונות והמבוקשות של ראשל”צ, הופכת כיום להזדמנות הגדולה של רכישת קרקעות חקלאיות רגע לפני הפשרתן ועלייה עצומה בערכן

 

המהפכה התחבורתית המתוכננת במה שמכונה “מטרופולין תל אביב” (תוכנית תת”ל 101), שאת ניצניה הראשונים רואים בקו האדום המחבר בין בת ים לפתח תקווה, אמורה לכלול בשנים הקרובות גם רכבת פרברית, רכבת תחתית (מטרו), רכבת קלה ומערכת אוטובוסים עם קיבולת מורחבת הנוסעים בנתיבים ייעודיים. סביב קווים אלה יתבצע פיתוח עירוני-סביבתי מקיף, שיכלול גם הקלות אישורי בנייה באזורים הסמוכים לקווי המטרו, תחת תוכנית תמ”א (תוכנית מתאר ארצית) 70.

המהפכה התחבורתית המתוכננת

המטרו התת-קרקעי אמור יהיה לענות על צורכי ההסעה ההולכים ונעשים בעייתיים מיום ליום, במתכונת המקובלת בעולם הגדול ולפיה תדירות הרכבות תהיה כל דקה וחצי בשלבים המתקדמים. כל אחד משלושת קווי המטרו יהי מסוגל להכיל כ-40 אלף נוסעים בשעות השיא. שלושת קווי המטרו יעברו על פני כ-145 ק”מ ב-110 תחנות בתחומן של 24 רשויות.

קו 1M יעבור בין הרצליה, רמת השרון, כפר סבא, רעננה, הוד השרון, תל אביב, חולון, ראשון לציון, נס ציונה, רחובות, באר יעקב, רמלה ולוד.

קו 2M יעבור מחולון, דרך תל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל ופתח תקווה.

קו 3M החצי-טבעתי יעבור מהרצליה, דרך רמת השרון, ת”א, פ”ת, קריית אונו, ר”ג, אור יהודה, אזור, חולון ובת ים, וממנו תתפצל שלוחה לנתב”ג.

פרויקט תמ"א 70 - ראשון לציון
פרויקט תמ”א 70 – ראשון לציון

תמא 70: המהפכה האורבנית

הממשלה רואה במערכת המטרו הזדמנות עצומה לפיתוח הסביבה הבנויה סביב קווי המטרו. התחנות לאורך הקווים נתפסות כמשאב נדל”ני יקר ערך, משום שהן יכולות להפוך למוקדי פעילות עירונית ובכך לענות על מדיניות התכנון הארצית שמתכוונת לעבות ולצופף את המרקם העירוני הקיים בשל הדרישות העצומות לדירות שכיום לא מוצא מענה (על פי ההערכות, הביקוש לדירות עומד על כשלוש ערים בסדר הגודל של חיפה!).

המטרו מאפשר העצמת השימוש בקרקע וייעול השימוש בשירותים עירוניים הנובע מהגדלת הנגישות אליהם – וכך מגביר את השימוש בתחבורה הציבורית מצד אחד, מקטין את נסועת הרכב הפרטי ומפחית את צריכת הקרקע לצורכי רכב פרטי. מכאן נולדה בתחילת 2020 תוכנית המתאר הארצית הייעודית לבנייה סביב קווי המטרו – תמ”א 70.

תוכנית זו קובעת את תחומי הבנייה המותרת והיקפה, וכן פיתוח המרחב העירוני, סביב תחנות המטרו. תוכנית זו כוללת גם הפעלת אמצעי תחבורה משלימים בין תחנות המטרו לסביבת המגורים שתיבנה באזור. הצוותים ששקדו על הכנת התוכנית בחנו תקדימים מהעולם וקבעו כי התמ”א תיערך ברמת תכנון מפורטת וניתן יהיה להוציא מכוחה היתרי בנייה בארבעה אזורי בנייה מרכזיים מעל מתחמי הדפו (מתחמי תחזוקה) של מערכת המטרו. זאת מתוך מגמה לקרב את האוכלוסייה, מוקדי ציבור ותעסוקה למערכת התחבורה.

כדי לשפר את הנגישות למתחמי התחנות יחוברו האזורים הבנויים באמצעות רשת רחובות ומעברים צפופה ומקושרת שתאפשר מעבר קל ומהיר של הולכי רגל ורוכבי אופניים. המרחב האורבני סביב תחנות המטרו יתוכנן לעירוב שימושים – תעסוקה, מסחר, פנאי ומגורים בתמהיל מגוון: דיור בהישג יד (דירות קטנות, כולל דירות להשכרה לטווח ארוך ודירות לסטודנטים) לצד דירות גדולות יותר. כל זאת בבניינים בגבהים משתנים (כולל בניינים גבוהים מאוד באזורים מעורבי שימושים ובאזורים מוטי תעסוקה). לצד אלה יהיו מבני ציבור, פארקים וגני משחקים, ועוד. שימושים אלה ייקבעו בתמא 70 על פי שני מעגלים סביב התחנה – הראשון במרחק של עד 300 מ’ והשני במרחק של עד 800-600 מ’.

שווי הקרקע והנכסים סביב תוכנית המטרו

אפשרויות תוספת של מאות אחוזי בנייה באזורים סביב צירי המטרו על פי תמ”א 70 והפיתוח הסביבתי הנרחב היוצר חזות עיר וחוויית חיים חדשה, במתכונת הנהוגה בעולם הגדול, מוצאות ביטוי בדוח של מינהל התכנון שמצביע על פוטנציאל עליית מחירי הנכסים באזורי ההתחדשות העירונית על פי תמ”א 70. במקביל לעליית אחוזי הבנייה בסביבה זו – גם הקרקעות הצמודות לתמ”א 70 מתחילות להתחמם.

בימים אלה משווקת חברת קליימקס נדל”ן קרקעות במחיר אטרקטיבי במיוחד כחלק מתוכנית ההתרחבות של העיר לכיוון צפון-מזרח, שם צפויה להיבנות על פי תוכנית תמא 70 שכונה עם אלפי יחידות דיור חדשות.

קו המטרו 1M, שאושר על ידי הממשלה במאי 2022, עתיד לעבור סמוך לקרקעות שהחברה משווקת בראשל”צ – דבר שצפוי להגדיל את פוטנציאל הרווח של ההשקעה בקרקע באזור זה במאות אחוזים להערכת מומחי החברה. לדבריהם, “בכל העולם ערך הנדל”ן למגורים הצמוד לתחנות מטרו עולה כל הזמן”.

כאחת מעתודות הקרקע האחרונות בעיר הרביעית בגודלה בארץ, תוכנית הפיתוח הזו נוגעת לקרקעות חקלאיות שתופשרנה בעתיד לבנייה, מתוך תקווה לקיצור לוח הזמנים המתוכנן לאחר אישור סופי של תוכנית תמ”א 70. דווקא משום שכיום מדובר בקרקע שעדיין אינה זמינה לבנייה מיידית, ותהליכי ההפשרה שלה נמצאים בשלבים ראשוניים, היא מהווה השקעה אטרקטיבית במיוחד.

העובדה שהעיר מבוקשת מאוד על ידי זוגות צעירים, שבה נמצאת המכללה למינהל, שלל מוקדי בילוי ותעסוקה וקרבתה העתידית בזכות תוכנית המטרו לכל נקודה שהיא בגוש דן – הופכת את תמ”א 70 בראשל”צ לאחד הפרויקטים הלוהטים ביותר כיום להשקעה בעל פוטנציאל רווח גדול מאוד.

 

חברת קליימקס נדל”ן, מתמחה באיתור ושיווק קרקעות להשקעה ברחבי הארץ. החברה מצביעה למשל על תמ”א 70 בראשון לציון, פרויקט בו עתודות הקרקע אוזלות במהירות בשל הביקושים הגבוהים מאוד בעיר. בשל הקרבה הצפויה למטרו, ערך הנדל”ן בפרויקט יכול לזנק תוך מספר שנים במאות אלפי שקלים ואף למעלה מכך. אז אם גם אתם מחפשים את עסקת הנדלן שיכולה להבטיח עתיד כלכלי לכם ולמשפחתכם – צרו קשר עם קליימקס נדלן ב- 03-3814532.

 

כתבות נוספות

המדריך המלא להשקעה ראשונה בקרקע
למה להשקיע בקרקע?
תמא 70
מחירי הנדלן בישראל

פרויקטים Premium בשיווק

נוף הירקון דרך הים הוד השרון
מתחם 8 בגדרה
פרויקט שביל התפוזים – SOLD OUT
תמ”א 70 בראשון לציון
פרויקט מערב קרית אתא – תכנית כ/450 ב’
סובב הדסה עין כרם ירושלים – SOLD OUT
פרויקט הר 1202 הוד השרון – SOLD OUT
עיר ימים חדרה
פרויקט ח-500 חולון – SOLD OUT

מה מספר הטלפון שלך?

יש לנו את הקרקע הכי מתקדמת בארץ
והיא רגע לפני עליית מחירים!
השאירו פרטים למידע נוסף
דילוג לתוכן