נדלן להשקעה, טיפים לקבלת החלטת השקעה

פרויקט נדלן עתידי

תוכניות חיסכון בבנק כבר מזמן לא אטרקטיביות. בדרך כלל הן מתקשות לכסות אפילו את עליית המדד. זוהי סיבה מרכזית, גם אם לא היחידה, לכך שהציבור מחפש אלטרנטיבות. בסביבת ריבית אפסית, שמתקרבת כמעט לשלילית, נדלן להשקעה הופך לרעיון מעניין ששווה לבדוק ברצינות. הטיפים הבאים יעזרו לכם להחליט האם הכיוון הזה מתאים לכם ואיך לקבל החלטת השקעה מסודרת וטובה. 

הון עצמי או הלוואות 

דבר ראשון שכדאי לשים עליו את האצבע הוא ההון. תחילה יש להגדיר האם ההשקעה אמורה להגיע מתוך הון עצמי קיים, מתוך הון עצמי חלקי או ממקסימום מימון. יש כיום אפשרויות מסוימות להיכנס להשקעות ללא הון עצמי, אך לרוב נדרש המשקיע לגייס לפחות חלק מהסכום מתוך חסכונות שנצברו עד כה. 

  1. אם יש לכם נכס קיים, ניתן לשעבד אותו ביחד עם נדלן להשקעה חדש. בצורה כזאת, ניתן לממש רכישה ללא הון עצמי כלל. 
  2. במידה ויש לכם הון עצמי מסוים, ניתן לגייס את היתרה באמצעות גיוס משכנתא או הלוואה מסוג אחר. 
  3. במידה ויש לכם הון פנוי משמעותי, למשל מקופת גמל שמשתחררת, פיצויים עבור פרישה מעבודה, ירושה וכדומה, ניתן להשקיע בנדל"ן על בסיס ההון הפנוי שלכם. זהו אפיק השקעה שנחשב סולידי, כאשר מקבלים את ההחלטה בצורה מדורגת ונכונה. 

סוגי השקעות בנדל"ן

ניתן להפנות את הכסף שלכם לעבר נדלן להשקעה מכל מיני סוגים. למשל:

  1. קרקע חקלאית – השקעה בקרקע חקלאית יכונה להניב תשואה נפלאה, במידה ומדובר בקרקע שאמורה להיות מופשרת. זו יכולה להיות השקעה לצורך מימוש (מכירה ברווח) או לבניית בית בעתיד. 
  2. דירה להשקעה – דירה כזאת יכולה לשמש לטובת השכרה לטווח ארוך. במקביל היא יכולה להתאים גם כהשקעה בילדים (תוכל לשמש בני משפחה בעתיד, כשיתבגרו). 
  3. משרד – באזורי ביקוש, משרדים להשכרה יכולים להניב הכנסה שוטפת גבוהה ביותר. כמו כן, אם מוצאים שוכר טוב, ניתן לחתום על חוזה למשך מספר שנים. 
  4. נכס מסחרי – השקעה בנכס מסחרי יכולה להניב תשואות גבוהות יחסית לחלופות אחרות. עם זאת, צריך לעשות לא מעט שיעורי בית לפני שמחליטים לעבר איזה נכס להפנות את סכום ההשקה שלכם. 

איך מחשבים כדאיות לעסקה 

בחירת נדלן להשקעה נעשית על ידי שימת לב לשיקולים שונים. למשל, מיקום הנכס משפיע באופן מהותי על פוטנציאל התשואה. בנוסף, גם למימד הזמן יש הרבה משמעות. שימו לב:

  1. כדאיות העסקה צריך למדוד ביחס למחירי נכסים דומים – כאשר אתם לא משלמים מעל למחיר השוק, זו עסקה שכדאי לשקול ברצינות. 
  2. פוטנציאל עליית ערך – אם צופים התעוררות במחירי נכסים מאותו הסוג באזור, איכות ההשקעה עולה. 
  3. תשואה שוטפת – לטווח זמן קצר ובינוני, כדאיות ההשקעה בנדל"ן נמדדת לפי הכנסות משכירות, תוך השוואה לעלויות נכס, תחזוקה ושיפוץ. 

רוצים לקבל פרטים נוספים על השקעות בנדל"ן? מלאו פרטים או התקשרו ומיד נענה!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן