קרקעות למכירה בקרית אתא

קרקעות למכירה בקרית אתא

לאחרונה נרשמת התעניינות ברכישת קרקעות למכירה בקרית אתא, וזאת לא רק מצד תושבי המקום בלבד. גם תושבי יישובים סמוכים ואף יזמים ממקומות מרוחקים יותר מגלים בכך עניין. בשורות הבאות נסביר כמה דברים שצריכים לעניין כל מי שמחפש כעת קרקעות למכירה בקרית אתא, ורוצה להבין יותר.

מטרת הרכישה ותוכניות לעתיד

תמיד מומלץ שמטרת הרכישה תהיה ברורה ומוגדרת, וכך גם טווח הזמן שבו רוצים לקצור את הפירות. זה דבר אחד לרכוש מגרש לצורך בנייה עצמית של צמוד קרקע ודבר אחר לרכוש קרקע על מנת להשיג רווח יזמי (למשל למכור כעבור זמן, לאחר עליית ערך משמעותית).  שאלו את עצמכם מהו טווח הנשימה הפיננסי שלכם והאם רצויה קרקע לבנייה מידית.  

קרקע מופשרת או לא מופשרת

המצב התכנוני והמשפטי של קרקעות למכירה בקרית אתא חשוב ביותר. רצוי ביותר לברר לגבי הקרקע שמעניינת אתכם האם היא מופשרת או עדיין לא מופשרת. קרקע מופשרת זו קרקע שניתן לפתח בטווח הזמן המיידי. קרקע לא מופשרת זו קרקע שבשלב הזה ניתן לעשות בה שימוש מוגבל (למשל לטובת ייעוד חקלאי). משמעות ההפשרה היא שניתן לערוך תוכנית בנייה ולהגיש אותה לאישור. עבור קרקעות מופשרות, המחירים המבוקשים תמיד יהיו גבוהים יותר. רכישת קרקעות לא מופשרות יכולה להתאים למי שיש מרווח נשימה ארוך יותר וכן מתוך צפי לעליית ערך לאחר הפשרה.

להביא בחשבון עלויות פיתוח

מומחים מסבירים כי ברכישת קרקע יש להביא בחשבון את עלויות הפיתוח הצפויות. לעיתים ההבדל אפילו בין מגרשים סמוכים שנראים כמעט אותו הדבר, גדול מאוד. עבור מי שרוצה להשיג קרקעות למכירה בקריית אתא לשימוש פרטי, כדאי לברר מראש מה צפויות להיות עלויות הפיתוח, ולשם כך ניתן להתייעץ עם אנשי נדל"ן, אדריכלים וכדומה.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן