לוגו של חברת קלימקס נדלן

איתור קרקעות – הקרקע המושלמת בהישג יד

תוכן עניינים

אנשים רבים זקוקים ומעוניינים בקרקע כדי לממש את חלומם – לעיתים מדובר בחלום עסקי, ולעיתים מדובר בחלום ביתי. אם אין לכם את הידוע הדרוש, וגם פעמים כאשר אתם מחזיקים בידע מתאים, איתור קרקע יכול להיות מלאכה לא פשוטה שמצריכה מידע וגישה למקורות ולאנשים יודעי דבר. במקום לוותר על החלום, ניתן לפנות לבעלי המקצוע המתאימים שיעזור לכם בהליך איתור הקרקע שתתאים לצרכיכם הספציפיים.

קרקע – בשביל מה?

קרקע כיום יכולה לשמש למגוון ייעודים. ראשית, היא יכולה לשמש לשם השקעה, ורבים בוחרים כיום להשקיע בנדל”ן לשם הבטחת עתיד כלכלי מיטבי. שנית, הקרקע יכולה להיות לשם בניית מקום מגורים והשתקעות בה. בנוסף, קרקע יכולה לשמש לשימוש עסקי שאינו השקעה, כגון מקום למשרדים או עסק. בכל ייעוד שהוא חשובים פרמטרים אחרים ויש לשים לב שכל אלו נלקחים בחשבון בעת הבחירה. דבר משמעותי שיש לשים לב אליו הוא סוג הקרקע שעליה שמנו עין (חקלאית, מופשרת, בתהליך הפשרה), כאשר כל סוג שהוא מאפשר זמינות שונה לבנייה וטווח מחירים שונה.

למה חשוב לשים לב באיתור קרקע מתאימה?

בעת איתור קרקע יש צורך לשים לב למספר נקודות, כדי שתהיה אפשרות אמיתית לשקול את הקנייה ולהבין האם זו אכן הקרקע אותה רצינו.

ראשית, יש לבחון את מיקום הקרקע. מיקום משפיע הן על העלות של הקרקע והן על התשואה שהיא יכולה להביא איתה בהמשך. דבר זה רלוונטי גם כאשר הקרקע בה אתם מעוניינים היא למגורים, ואז חשוב לבחון את מיקומה של הקרקע ביחס לפרמטרים אחרים – קרבה למוסדות, למרכזים מסחריים וכולי. ניתן לעשות סקר שוק נדלנ”י באזור המבוקש לשם הבנה טובה יותר של אלו.

שנית, חשוב לבדוק מי מחזיק בבעלות על הקרקע. הבעלות יכולה להיות פרטית, ויכולה להיות של מנהל מקרקעי ישראל – כאשר ישנה עדיפות משמעותית לקניית קרקע בבעלות פרטית. ניתן לרכוש קרקע גם בבעלות המנהל אך כאשר מדובר בה כדאי להבין האם ניתן לחכור את הקרקע ואם כן באילו תנאים ניתן לעשות זאת.

שלישית, טוב יהיה לבדוק את מאפייני הקרקע המסוימת ואת סוגה שמעיד על הייעוד שלה. כך למשל יש לבחון האם הקרקע המיועדת אינה נמצאת בהחזקה לא חוקית של אחרים שיצריך מכם עשייה שיש לקחת בחשבון במהלך הקנייה. בנוסף, כדאי להבין על מהות הקרקע – האם הקרקע מיועדת לבנייה ואם כן מתי יהיה ניתן להתחיל לבנות, אם היא כבר בנויה אלו מבנים נמצאים בה כרגע.

בשל אלו, ברור לכל שהליך בחירת הקרקע הוא סבוך וכולל צורך בתשומת לב לפרמטרים רבים. דבר זה מגיע לצד העובדה שקניית קרקע היא משמעותית, וההשקעה הכספית בה היא לא דבר של מה בכך ולכן יש לעשות זאת רק לאחר הבנה של כלל היתרונות והחסרונות. בנוסף, לאנשים פרטיים שאינם מתעסקים בקרקעות באופן תדיר יהיה מורכב לאתר קרקע מתאימה. אין פירוש הדבר שעליכם לוותר על חלום זה, אלא פירוש הדבר שטוב יהיה להיעזר באנשי מקצוע מתאימים.

מדוע דווקא ‘קליימקס נדל”ן’?

אצלנו ב’קליימקס נדל”ן’ תוכלו למצוא אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בשנים שמתמחים באיתור קרקעות. בזכות הניסיון והעבודה העקבית עם לקוחות חוזרים, אנו מאתרים ביעילות קרקעות בעלות פרמטרים נחשקים וחוסכים לכם את העבודה הקשה ואת כאב הראש הכרוך בבחינת מאפייניה – לרבות יתרונותיה וחסרונותיה של כל קרקע. המשקיעים אצלנו נכנסים לקבוצות רכישה בעלות פוטנציאל רווחי גבוה, ומקבלים ייצוג מידי משרדי עו”ד ידועים ומנוסים בתחום הנדל”ן.

 

 

 

 

 

כתבות נוספות

המדריך המלא להשקעה ראשונה בקרקע
למה להשקיע בקרקע?
תמא 70
מחירי הנדלן בישראל

פרויקטים Premium בשיווק

נוף הירקון דרך הים הוד השרון
מתחם 8 בגדרה
פרויקט שביל התפוזים – SOLD OUT
תמ”א 70 בראשון לציון
פרויקט מערב קרית אתא – תכנית כ/450 ב’
סובב הדסה עין כרם ירושלים – SOLD OUT
פרויקט הר 1202 הוד השרון – SOLD OUT
עיר ימים חדרה
פרויקט ח-500 חולון – SOLD OUT

מה מספר הטלפון שלך?

יש לנו את הקרקע הכי מתקדמת בארץ
והיא רגע לפני עליית מחירים!
השאירו פרטים למידע נוסף
דילוג לתוכן