קרקעות למכירה במרכז

קרקעות למכירה בקרית אתא

 

מחירי הנדל"ן במרכז רושמים עליה מתמשכת, שנה אחר שנה. אף כי איש אינו יכול לומר בוודאות מה יקרה בעתיד, רק מעטים סבורים שתהיה פתאום ירידה בערכן של הקרקעות. זו אחת הסיבות המרכזיות לכך שאנשים רבים, חלקם פרטיים, חלקם יזמים וגם אנשי עסקים וחברות, מתעניינים בימים אלה באפשרות הרכישה של קרקעות למכירה במרכז. הנקודות הבאות יסייעו לכם לקבל החלטה מושכלת, בצורה טובה ונבונה.

בדיקת תוכניות ואפשרויות פיתוח

לפני כל רכישה של קרקעות למכירה במרכז, בדקו מה אומרות התוכניות לגבי השימוש העתידי בקרקע. ישנם אזורים אשר מוגדרים כמתאימים לפיתוח עתידי למטרת מגורים. מגרשים מסוימים מוגדרים כמתאימים לפיתוח עבור אזורי מסחר, תעשייה וכן הלאה. כמו כן, במגרשים מסוימים יש צורך בהשלמת תהליכי רישום על מנת לבצע פיתוח לטובת בנייה.

מהי קרקע מופשרת

למרות שנדמה כי מרכז הארץ זה מקום המשמש בעיקר למגורים ולעסקים, מסתבר שזה לא מדויק. חלק מהקרקעות מוגדרות עדיין, עד היום, כקרקעות לשימוש חקלאי. שימו לב שלא תמיד הקרקעות והמגרשים הללו באמת מכוסים בשדות או במטעים. אולם, קרקע המוגדרת חקלאית זו קרקע לא מופשרת. רק אם היא תופשר, ניתן יהיה לפתח אותה.

שינוי ייעוד הקרקע הוא זה שיאפשר לבנות במקום בית פרטי או לבנות שכונת מגורים, מגדל מגורים, מפעלי תעשייה וכדומה. פערי המחיר בין קרקעות מופשרות לבין קרקעות לא מופשרות הם עצומים. מי שמצליח להשיג קרקע לפני הפשרה, נהנה מעליית ערך גבוהה. עם זאת, חשוב לשים לב לייעוד הקרקע.

הביאו בחשבון עלויות פיתוח

אם המטרה ברכישת הקרקע היא לבנות דירה או בית, צריך להביא בחשבון את עלויות הפיתוח הצפויות. גורמים מקצועיים בענף הנדל"ן יכולים לסייע בהכנת תחשיבים. החיבור בין מחירי קרקעות למכירה במרכז לבין עלויות הפיתוח נותן את סך עלות הפרויקט.

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן