תמ"א 70 בראשון לציון

המשקיעים נוהרים: קרקע להשקעה בראשון לציון, סמוך לתחנת המטרו החדשה

לצד הצמיחה המסחררת של העיר, עתודות הקרקע בראשון לציון אוזלות במהירות. עם זאת, כעת מוצעת עסקה משתלמת במיוחד להשקעה, בשכונת מגורים שצפויה להיבנות במסגרת תמ"א 70 (תוכנית מתאר ארצית למרחב מערכת המטרו במטרופולין תל אביב) המקודמת על ידי המדינה. תמורת השקעה חד פעמית, תוכלו ליהנות מפוטנציאל רווח של מאות אחוזים.

ראשון לציון, היא העיר הרביעית בגודלה בישראל, ונמצאת בתנופת פיתוח תמידית ובניה של שכונות חדשות. הגורם המרכזי לגדילתה של העיר הוא היותה אחת הערים המבוקשות ביותר למגורים ברחבי הארץ, נתון שמביא לעליית מחירים מתמדת.

בצפון מזרח העיר, צמוד לשכונה קיימת, משווקות בימים אלה קרקעות במחיר אטרקטיבי במיוחד. שמהוות המשך טבעי להתרחבות העיר לכיוון צפון מזרח. לפי תמ"א 70 צפויה להיבנות שכונה עם אלפי יחידות דיור חדשות.

במאי 2022 אושר על ידי הממשלה קו המטרו M1, על מנת שיחבר וייתן מענה למרכזים משמעותיים במטרופולין כאשר קיים צפי ממשי להגדלת זכויות הבנייה והקמת שכונות ובניינים לבנייה רוויה בסמוך לתחנות ולקווי המטרו. קו המטרו M1 עובר בחלקו בסמיכות לקרקע המשווקת על ידי חברת קליימקס בראשון לציון, עובדה אשר צפויה להגדיל את פוטנציאל הרווח בהשקעה בקרקע במאות אחוזים..

כמו כן מדובר בהזדמנות חד פעמית לרכוש קרקע למגורים בצמוד לתחנת מטרו. "בכל העולם, ערך הנדל"ן למגורים שצמוד לתחנת מטרו עולה כל הזמן, והביקוש לדירות מגורים בסמוך למטרו הינו הגבוהים ביותר שיש. מבחינה אמפירית של האזורים הסמוכים לתחנות המטרו בלונדון, ברלין, פאריס, או רומא, ניתן לראות את הגדלת הזכויות וללמוד על פוטנציאל עליית ערך הנדל"ן סביב המטרו".

קרקע להשקעה בראשון לציון - תמ

עתודות הקרקע האחרונות בראשון לציון

היות ומדובר באחת מעתודות הקרקע האחרונות בעיר, כל תוכנית לפיתוח העיר לכיוון צפון מזרח חייבת לכלול את הקרקע הזאת, כך שהיא לא תישאר חקלאית, אלא תופשר לבניה. בנוסף, הביקוש לתוספת דירות שגדל בהתמדה, לצד העובדה שלא קיימות כמעט עתודות קרקע נוספות, צפוי לגרום לקיצור לוח הזמנים לאישור ומימוש הקרקע לבניה. לאחר שתמ"א 70 יאושר סופית  התוכנית תועבר לאישור מהיר בוותמ"ל.

למעשה, דווקא העובדה שמדובר בקרקע שעדיין לא זמינה לבנייה מידית ותהליכי ההפשרה שלה נמצאים בשלבים ראשוניים, הופכת אותה להשקעה אטרקטיבית במיוחד. זאת מאחר שמדובר בנקודת זמן אידיאלית, כאשר עלות ההשקעה עדיין נמוכה מאוד באופן יחסי, ופוטנציאל הרווח הוא הגדול ביותר. מי שירכוש את הקרקע אחרי האישורים, כבר ישלם הרבה יותר, והרווח שלו יצטמצם בהתאם. מי שלא ירכוש כבר כיום, עלול בעוד מספר שנים להתחרט על כך שפספס את הזדמנות הנדל"ן הגדולה של אזור המרכז בעשור האחרון.

תת"ל 101– הרכבת יוצאת לדרך. כפי שציין מאיר אריאל האלמותי: "לא עלית על

תת"ל 101 היא תוכנית שנועדה לתכנן את תוואי המטרו החדש באזור המרכז. היא כוללת גם את מיקום התחנות ותמ"א 70 את התכנון הסביבתי, כולל שטחי מגורים ומסחר, תוך התמקדות בהקמת מגדלי מגורים הכוללים אלפי יחידות דיור בסמוך לכל תחנת מטרו. מטרת התוכנית היא ליצור עורק תחבורתי, כאשר סביבו יתקיים פיתוח אורבני, חדשני ואטרקטיבי, עם נגישות גבוהה לכל אזור המרכז.

מדובר בקרקע אטרקטיבית במיוחד גם מבחינת המיקום, קרוב לכבישים 4, 1 ו-6, ובסמוך למרכז הרפואי אסף הרופא, ולמרכזי המסחר והבילוי הרבים של ראשון לציון. תל אביב נמצאת במרחק דקות נסיעה ספורות במטרו, וכך גם שדה התעופה בן גוריון.

המפתח לרווח גדול בעתיד

קבוצת קליימקס,המשווקת של הקרקע מתמחה באיתור ושיווק  קרקעות שרואה בהם פוטנציאל השבחה גבוה. עד כה, שיווקה בהצלחה מאות דונמים ברחבי הארץ, ומדווחת על לקוחות רבים שעשו רווחי ענק מעסקאות בחברה.

בקליימקס טוענים כי השקעה בקרקע בראשון לציון היא בעלת פוטנציאל השבחה גבוה במיוחד, בהיותה אחת הערים המבוקשות בישראל, ומי שמחזיק בה בקרקעות, מחזיק גם במפתח לרווחים עצומים.

רוצים לקבל פרטים נוספים על פרויקט? מלאו פרטים או התקשרו ומיד נענה!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן