שביל התפוזים - קרקע להשקעה

פרויקט שביל התפוזים - הוד השרון - מתחם 1.4 בתוכנית הר - 2050

הוד השרון, עיר במרכז הארץ, שגבולותיה הן פתח תקווה, רמת השרון, רעננה וכפר סבא היא בין הערים האחרונות שנשארו עם עתודות קרקע יוקרתיות, אשר שוויין רק יילך ויעלה במשך הזמן. העיר נהנית בשנים האחרונות מתנופת בנייה והגירה של משפחות צעירות המחפשות אחר איכות חיים מחד ונגישות לתחבורה ציבורית וכבישים ראשיים בכלל ואזורי תעסוקה קרובים בפרט. קניית קרקע להשקעה במתחם שביל התפוזים עשויה להיות הזדמנות פז לכל אותן משפחות ואנשים אשר מעוניינים להינות מסיכוי אמיתי לעליית ערך ומהשקעה מניבה לטווח הארוך, בתחום הכי חם ונחשק שיש כיום.

 

תוכנית הר-2050 אושרה בוועדה המחוזית

כדאיות ההשקעה במתחם שביל התפוזים

הבעיה המרכזית כיום, בשוק הנדל"ן, היא בעיקר העלויות הבלתי נתפסות של הבתים. מחירים אלה הולכים ומאמירים מדי יום, ולרבות מהמשפחות בישראל אבדה התקווה לרכוש בעתיד הנראה לעין בית, דירה או נכס נדלי אחר. עם זאת, כדי שאפשר יהיה באמת להינות ממחירי הנדל"ן המאמירים ומשוק פורח, הפתרון הוא לרכוש קרקע להשקעה, אשר אינה מופשרת עוד למגורים, אולם בעלת תוכניות מתקדמות. באופן כזה, אפשר לנצל את המחיר הזול, באופן יחסי, כדי להינות מעליית המחירים המובטחת לאחר הבנייה.

מכיוון שעלות הקרקע, הנמצאת בשלבי היתר מתקדמים, הינה זולה בהשוואה לקרקעות הבודדות הקיימות עוד באזור אשר ניתן לבנות עליהן באופן מידי, כאשר מחשבים את עלות הבנייה הצפויה, ניתן לראות ולוודא כי עליית הערך וההשבחה אכן מובטחת. בשביל התפוזים מתוכננת לקום שכונת מגורים, אשר תשלב את איכות החיים הידועה של הוד השרון, לרבות פארקים וגינות ציבוריות עם סטנדרט בנייה גבוה, אשר צמוד לשכונות המאופיינות בבניה צמודת קרקע (שכונת גלגל המזלות ומושב גני עם).    

פוטנציאל הצמיחה של שביל התפוזים- גילוי הזדמנות

ההזדמנות העסקית הגדולה הקיימת במתחם שביל התפוזים מתמקדת ומתבססת על מספר עובדות עיקריות. העובדה הראשונה היא שהמתחם, כבר כיום, משמש אבן שואבת למשפחות רבות, ונחשב למתחם יוקרתי ובעל ביקוש רב. מעבר לכך, השטחים החקלאיים, אשר יופשרו במהרה על ידי הוועדה המחוזית, מגולמים ונכללים כבר בתוכנית המתאר של הוד השרון, כך שעל השטח תתאפשר בנייה של אלפי יחידות דיור. מכיוון שהוד השרון, נהנית, גם כך, מביקושי שיא, נראה כי הביקושים אף יתגברו כאשר תחל הבנייה במתחם זה.  

הערכותיהם השונות של אנשי המקצוע והשמאים מדברות על כך שגם אם אישורי ההפשרה של מתחם שביל התפוזים יתקבלו בעוד מספר שנים, עדיין המשקיעים העכשוויים ייהנו ממאות אחוזי רווח. הדרישה לנדל"ן לא תרד או תתמתן כנראה בשנים הבאות, כך שקניית קרקע עוד היום, תחזיר את ההשקעה שתיעשה ואף תשלש את עצמה.  

המצב הסטטוטורי של מתחם שביל התפוזים הוד השרון

כדי להבין את כדאיות ההשקעה, כדאי רגע להתמקד בגילגולה של התוכנית לקידום השכונה. בשנת 2017, כאשר אושרה תכנית המתאר הכוללנית של הוד השרון, נכללה בתוכה התוכנית של שכונת שביל התפוזים (תוכנית הר 2050). הקרקעות בשכונה זו הינם קרקעות פרטיות, אשר ממתינות להפשרה ואישור שינוי ייעודן לנדל"ן. ולכן ארבע שנים מאוחר יותר, ב-2021 אושרה התוכנית על ידי הוועדה המחוזית. כעת, יש להגיש תוכנית מפורטת לאישור הועדה, אך בכל מקרה המשמעות של זכויות במקרקעין הוא זכויות בקרקע המיועדת למגורים. התוכנית עדיין תצטרך לעבור להפקדה בוועדה ולעמוד בפני שלב ההתנגדויות. במידה והיא תעבור את כלל השלבים, היא תוכל להגיע לאישור הסופי. 

במתחם מתוכננים לקום בנייני מגורים, הכוללים בניינים בני 2 עד 6 קומות לצד בניה רוויה. כמו כן, כוללות התוכניות בנייני מסחר, פארקים וגנים ציבוריים, כדי לספק את איכות החיים וצרכי הקהילה המתפתחת.

 כדאיות ההשקעה בשביל התפוזים הוד השרון

רבים מהאנשים חוששים מעט לפני שהם משקיעים בקרקע שלא הופשרה עדיין, ונחשבת בזמן מסוים כקרקע חקלאית. עם זאת, כאשר חושבים על כך לעומק, מגלים כי השקעה זו, בעיקר כאשר מדברים על תוכנית כמו שביל התפוזים, אשר הינה תוכנית שכבר נמצאת אצל הוועדה המחוזית, יכולה להיות השקעה בטוחה יותר מכל השקעה אחרת. הסיבה היא, שזוהי עובדה די מוגמרת, שייעוד הקרקע ישתנה, בעוד שהשקעה באפיק אחר ידרוש מכם הוצאות שונות. כך למשל כאשר משקיעים בנדל"ן ובדירות להשכרה, תידרשו לתחזוקת הדירה ובהשקעה בקופות גמל או השקעה בורסאית אחרת, אתם עלולים להפסיד כספים, בדרך לתשואה המובטחת.

באופן כללי, עתודת הקרקעות בישראל הולכות ומתמעטות, ולכן דווקא בזמנים כיום, זו תהיה ההשקעה החכמה ביותר שתוכלו לבצע עבור עצמכם. המחשבה ארוכת הטווח שצריכה להתלוות לצעד שכזה היא לקנות את הקרקע הזולה ביותר אשר יכולה להבטיח לכם את התשואה הגבוהה ביותר. אין עוד הרבה קרקעות שכאלו בישראל, וכל שכן במרכז הארץ ובערים יוקרתיות כמו הוד השרון, אשר עתידן הנדל"ני מובטח. בעסקה כמו זו, הסיכון לאיבוד הכסף או הימור מוטעה הינו נמוך יותר, בעוד הסיכוי לתשואה והחזרת ההשקעה גבוה יותר.

בדיקות הכרחיות לפני חתימה על העסקה

בדומה לעסקאות אחרות, גם בעסקת נדלן כאשר אתם רוכשים קרקע להשקעה, כדאי, מומלץ ואף נדרש לבצע מספר בדיקות מקדימות, אשר יוכלו לאשש את החלטתכם ולתת לכם ביטחון גדול יותר ביתרונות העסקה. בין הבדיקות, תידרשו לבדוק את התוכנית כפי שהיא הוגשה לוועדה המחוזית. תוכלו להתרשם באיזה סטטוס היא נמצאת ומה הכוונות כלפיה, והאם קיים כבר תאריך הפשרה. כמו כן, תידרשו לבדוק את גודל השטח המתקבל בפועל, מיקומו, ולקבל שומה עדכנית אשר מסכמת את כלל הפרטים הללו. כמו כן, כדאי להתעניין לגבי הצפיפות המצופה בשכונה החדשה, כך שתוכלו להעריך את רמת הדרישה לה היא תזכה. ככל שהצפיפות תהיה נמוכה יותר, כך יוכלו הדיירים החדשים להינות מרמת ואיכות חיים גבוהה יותר, והמחירים במקום יהיו גבוהים יותר, בהתאמה.

כמו כן, בדרך כלל עסקה זו תידרש להיעשות בגיבוי של עורך דין או חברה מלווה, אשר יישמרו על האינטרסים שלכם כקונים. בכל מקרה, כדאי לבחור את האנשים איתם תעבדו, כדי שתיהנו מכימיה, שקיפות ואמון מלאים. ככל שתאספו יותר נתונים ומידע טרם החתימה על החוזה, כך תוכלו להבטיח את עצמכם ואת השקעתכם בעתיד. אין להקל ראש בקשרים הנרקמים במהלך ייצוגכם אל מול הרשויות, ובניסיון החברה המנהלת והמלווה, מכיוון שסביר להניח כי עוד תרצו להשתמש בהם.

מי יכול לקנות קרקע להשקעה במתחם שביל התפוזים?

היתרון הגדול במחירי קרקע להשקעה הוא בעצם מחירה. המחיר הנמוך של הקרקע יכול לתת הזדמנות שווה לכל מי שמעוניין בתשואה גבוהה לטווח הארוך. בין אם מדובר על משפחות צעירות, אשר מעוניינות להגדיל את טווח ההכנסות שלהן בעוד מספר שנים, ובין אם מדובר על משקיעים או יזמים בודדים אשר גילו בקרקע זו פוטנציאל להשקעה, הם יוכלו למצוא את ההשקעה הרווחית ביותר הקיימת כיום.

מכיוון שהמחיר הינו אטרקטיבי להשקעה, לא תידרשו ללקיחת משכנתא או הלוואה נוספת, כפי שאתם עלולים להידרש כאשר רוכשים נכסי נדל"ן אחרים. תוכלו ליהנות מניסיונה של החברה המנהלת, ערבויות כספיות שונות, אם נדרשים, יחס אוהד, אכפתי ואמפתי, והסכמים אשר יבטיחו לכם תשואה מניבה וטובה לעתיד הקרוב.

רוצים לקבל פרטים נוספים על פרויקט? מלאו פרטים או התקשרו ומיד נענה!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן